چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟ روش های طراحی استایل شخصی، چرا داشتن استایل شخصی مهم است؟

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟ استایل شخصی شما بازتابی از شخصیت شما است. نحوه لباس پوشیدن شما جنبه‌های مختلفی از شخصیتتان را نشان می‌دهد و دیدگاه شما به خودتان به وضوح در استایلتان نمایان است. بنابراین، لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید، تنها تکه‌های دوخته شده پارچه نیستند، بلکه به نحوی بیانگر اینکه شما چه کسی هستید.

با این وجود، گم شدن در دنیای ترندها، اکسسوری‌ها، رنگ‌ها و الگوها کار آسانی است. داشتن یک هویت بصری ممکن است چالش‌برانگیز باشد، اما پیروی از آن می‌تواند به ظاهر یکپارچه‌ای به شما بدهد. استایل شما در طول سال‌ها بر اساس سبک زندگی‌تان تغییر خواهد کرد. در دوره‌هایی از زندگی، ممکن است تمرکز شما بیشتر روی جنبه‌های دیگری مانند کار و تحصیل باشد و بنابراین زمان زیادی برای لباس پوشیدن صرف نکنید. از سوی دیگر، ممکن است در بازه‌های خاصی از زمان بخواهید لباس‌های مشخص و یکنواختی بپوشید.

استایل شخصی چیست

اگر بخواهیم به طور کلی انواع استایل‌های شخصی را تعریف کنیم، استایل و سبک شخصی راهی منحصر به فرد است که هر فرد برای بیان روحیات و خلقیات خود انتخاب می‌کند. این انتخاب‌ها می‌توانند در دنیای مد و فشن یا هر یک از هنرهای هفت‌گانه صورت گیرند؛ انسان‌ها همواره به دنبال روش‌هایی هستند تا آنچه در ذهن دارند را بیان کنند.

استایل فردی یا شخصی تنها به ظاهر و لباس ختم نمی‌شود. این استایل تمام جنبه‌های زندگی شما را در بر می‌گیرد؛ از جمله سبک موسیقی که گوش می‌دهید، غذاهایی که دوست دارید، نوع کتاب‌هایی که می‌خوانید و بسیاری موارد دیگر که مختص شما هستند.

استایل شخصی مردانه و زنانه

در دنیای مد، استایل فردی بر نحوه لباس پوشیدن شما تاکید دارد؛ اینکه چه رنگ‌ها و اکسسوری‌هایی را انتخاب می‌کنید و چگونه آیتم‌ها را با هم ترکیب می‌کنید.

با این تعاریف، به تعداد افراد روی زمین، استایل فردی وجود دارد. حتی با وجود شباهت‌ها در طرز لباس پوشیدن، هر فرد در جزئیات پوشش خود تفاوت‌های بسیاری با دیگران دارد و این همان مفهوم استایل فردی است.

استایل فردی یا شخصی مفهومی بی‌انتها و بسیار گسترده است. ممکن است فردی بسیار شیک‌پوش باشد اما هیچ‌یک از ترندهای مد را دنبال نکند و به جای آن، اصول زیبایی‌شناسی خاص خود را داشته باشد. در واقع، زمانی که شما استایل فردی خود را تعریف می‌کنید، براساس سلیقه شخصی، اصولی را برای لباس پوشیدن تعیین می‌کنید که در شما حس خوبی ایجاد کنند.

چرا داشتن استایل شخصی مهم است؟

اغلب ما ممکن است از نداشتن استایل مشخص شکایت کنیم، اما این تصور تا حدی نادرست است. استایل شخصی دقیقاً همان لباس‌ها، مدل مو و نحوه آرایشی است که انتخاب می‌کنیم. بنابراین، شاید از استایل کنونی خود رضایت نداشته باشید و بخواهید آن را تغییر دهید، اما هر فردی با هر پوششی حتماً استایل خاص خود را دارد.

استایل و مد به‌طور کلی متفاوت هستند، پس در بحث شناخت استایل و ظاهر شخصی باید به این تفاوت توجه کنیم. استایل، همان‌طور که گفتیم، نحوه لباس پوشیدن شما است، اما مد یک روند یکسان و ثابت نیست. در دنیای مد، امروز یک مدل شلوار مد است و فردا یک شومیز دیگر محبوب می‌شود. با این حال، سوال مهم این است که چرا داشتن سبک شخصی این‌قدر اهمیت دارد و چگونه می‌توان خوش‌لباس بود.

اهمیت استایل شخصی مردان و زنان

استایل خوب چیزی فراتر از پوشیدن لباس‌های فانتزی است. نحوه لباس پوشیدن ما به طور جدی روی عزت نفس ما تأثیر می‌گذارد و این تأثیر نه تنها در ذهنیت ما بلکه در تعاملات ما با دنیای بیرون نیز منعکس می‌شود. برداشت‌های اولیه در این زمینه بسیار مهم هستند زیرا تغییر آنها تقریباً غیرممکن است.

ظاهر ما اغلب به جای ما صحبت می‌کند و باورها، سبک زندگی و نوع رابطه ما با خود و دنیای بیرون را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال، فردی با سایز بزرگ که لباس‌های دلخواه خود را می‌پوشد این پیام را به دیگران می‌دهد که با بدن خود راحت است و مشکلی با آن ندارد. علاوه بر این، پیام‌های مستقیم و غیرمستقیم بیرونی نیز روی او تأثیری نمی‌گذارد. این صلح با خود را می‌توان به‌راحتی از مشاهده پوشش او درک کرد.

داشتن استایل شخصی خود چه تاثیراتی دارد؟

بارها ثابت شده است که افرادی که به‌طور جذاب‌تری لباس می‌پوشند، سریع‌تر می‌توانند در محیط کار ترفیع بگیرند. این مسئله دانشمندان را به فکر فرو برده که آیا جذابیت ظاهری می‌تواند تأثیر بیشتری بر افراد داشته باشد. پوشیدن لباس مناسب شما را باهوش‌تر نشان می‌دهد و طبق تجربه، دیگران تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با شما دارند.

داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس همیشه یکی از عوامل کلیدی موفقیت در هر زمینه‌ای محسوب می‌شود. یکی از راه‌های ساده برای افزایش عزت نفس، پوشیدن لباس‌هایی است که با ظاهر و فرم بدن شما متناسب هستند. علاوه بر این، انتخاب یک یا دو سبک مشخص و خرید لباس‌های خود در همان سبک‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد.

تاثیرات پیدا کردن استایل شخصی خودمان

با توجه به اینکه افراد جذاب‌تر معمولاً محبوب‌تر هستند و از آنجا که نمی‌توانیم بدن خود را به‌طور اساسی تغییر دهیم، مهم است که از مزایا و معایب آن آگاه باشیم. اگر می‌توانید ویژگی‌های مثبت خود مانند کمر باریک یا چشم‌های قهوه‌ای خود را برجسته‌تر کنید، نباید از این فرصت‌ها چشم‌پوشی کنید. بنابراین بهتر است نگاهی واقع‌بینانه به خود داشته باشید و نقاط قوتتان را پیدا کنید و برای بهتر دیده شدن آنها تلاش کنید.

به‌عنوان مثال، اگر شانه‌های عضلانی و بزرگی دارید، شاید بهتر باشد دفعه بعد پیراهن و بلوزهایی را انتخاب کنید که شانه‌هایتان را بیشتر نمایان کند. همه ما ممکن است ایراداتی در ظاهر و بدن خود ببینیم؛ پاهای بزرگ، باسن پهن، قد کوتاه، شکم بزرگ و غیره. اما نکته مهم این است که ما در هر بدنی زیبا و پذیرفتنی هستیم. بنابراین بهتر است تلاش خود را بر روی انتخاب لباس مناسب متمرکز کنیم.

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟

در نگاه اول ممکن است ساخت استایل شخصی بسیار دشوار به نظر برسد، اما با پیروی از یک دستورالعمل خاص، می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید. ما با یک روش بسیار ساده به شما کمک می‌کنیم تا با هزینه کم و با استفاده از لباس‌های فعلی خود، یک استایل مناسب و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید. در ادامه روش هایی را برای پاسخ به چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟ معرفی می کنیم.

الهام گرفتن برای استایل شخصی

کمد لباس خود را دوباره بررسی کنید تا از لباس‌هایی که دارید به طور کامل آگاه شوید. قبل از اینکه استایل خود را تغییر دهید، باید لباس‌هایتان را مرتب کرده و برخی از آنها را دوباره امتحان کنید. برای بازی با ظاهرهای مختلف، سعی کنید لباس‌ها را با آیتم‌هایی که معمولاً امتحان نمی‌کنید، ترکیب کنید. هر لباسی که بیش از یک سال در کمد شما بدون استفاده باقی مانده، بهتر است اهدا شود. به عنوان مثال، اگر همیشه تی‌شرت را با شلوار جین آبی می‌پوشید، شاید وقت آن رسیده که یک ژاکت فلانل یا ژاکت بافت پشمی را نیز امتحان کنید.

عکس گرفتن از استایل شخصی

عکس‌هایی از ترکیبات مورد علاقه خود بگیرید تا بتوانید بعدها به آن‌ها مراجعه کنید برای استایل شخصی مردانه و زنانه. برخی از این ترکیبات بسیار مناسب و نمایانگر شخصیت شما هستند. با عکس‌برداری از این استایل‌ها، می‌توانید الهام بخش ترکیبات جدیدی برای لباس‌های خود ایجاد کنید و از آنها لذت ببرید.

تحقیق درباره سبک‌های معمول؛ پیدا کردن استایل شخصی خود

فکر کنید به افراد مشهوری که استایل لباس آن‌ها را دوست دارید. حالا باید با یک جستجوی گسترده به دنبال سبک لباس آن‌ها بگردید. به عنوان مثال، اگر الگوی شما استایل کیت میدلتون، دوشس کمبریج است، به دنبال ترکیب‌های کلاسیک بگردید. الگوهای معروفی مانند آدری هپبورن، مرلین مونرو، اپرا و ریانا از افرادی هستند که نحوه لباس‌پوشیدن آن‌ها الهام‌بخش بسیاری از افراد در سراسر دنیا هستند. البته، تحقیق در مورد سبک‌های پوشش به طور کلی می‌تواند ذهن شما را باز کند تا به جای یک استایل، دو یا سه استایل را برای خود انتخاب کنید.

ساخت برد در پینترست

پینترست یکی از بهترین پلتفرم‌هاست که می‌توانید از آن برای الهام‌گیری در زمینه‌های مختلف هنری، به ویژه مد و شناخت استایل شخصی، استفاده کنید. بنابراین، در اولین فرصت یک حساب کاربری در پینترست ایجاد کنید و برد فشن خود را تکمیل کنید. سپس با جستجو در این پلتفرم، استایل‌هایی که به شما می‌خورند را روی برد خود ذخیره کنید. اغلب این استایل‌ها کامل هستند و شامل آیتم‌های اصلی و اکسسوری‌ها می‌شوند. دفعه بعد که قصد خرید دارید، حتماً قبل از آن نگاهی به برد خود بیاندازید.

دنبال‌ کردن کالکشن‌ های لباس

یکی دیگر از راه ها برای چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم دنبال کردن کالکشن های لباس هست. با تغییر فصل‌ها، سبک‌ها و ترند‌های مختلف به وجود می‌آیند. بنابراین اگر دوست دارید تا نسبت به ترندها اطلاعات مناسبی کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم تا حتما کالکشن‌های فصلی را دنبال کنید. البته این بدان معنا نبوده که لازم است همیشه ترندی لباس بپوشید. برخی از برندها در وب سایت خود بخش‌هایی مانند بهترین لباس‌های خیابانی یا الهام از کالکشن‌ها دارند تا بتوانید آیتم‌های مجزا را با لباس‌ و استایل خود ست کنید.

با این حال، مهم است که در انتخاب لباس‌ها و استایل شخصی خود تعادل را رعایت کنید. همیشه به یاد داشته باشید که مد و ترندها راهی برای بیان شخصیت شما هستند، نه قانون‌های ثابت و تغییرناپذیر. یکی از راه‌های بهره‌مندی از ترندها بدون از دست دادن هویت شخصی، ترکیب آیتم‌های کلاسیک و همیشگی با جزئیات مد روز است. برای مثال، می‌توانید یک کت کلاسیک را با یک شال یا کیف دستی ترندی ترکیب کنید تا همواره شیک و به‌روز به نظر برسید.

از طرفی برای چگونه استایل خود را پیدا کنیم مردانه، اهمیت دارد که به کیفیت لباس‌هایی که می‌خرید توجه کنید. لباس‌های با کیفیت بالاتر معمولاً طول عمر بیشتری دارند و به شما اجازه می‌دهند تا به مرور زمان و با تغییر ترندها، استایل خود را به‌روز کنید. همچنین، اینگونه انتخاب‌ها از نظر اقتصادی و محیط‌زیستی نیز پایدارتر هستند.

اطلاع از استایل کوتور؛ چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟

در حالی که استایل آوانگارد ممکن است برای استفاده روزانه مناسب نباشد، اما مشاهده آن‌ها می‌تواند خلاقیت شما را به کار بیندازد. استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف، اکسسوری‌ها و مدل‌های برش مختلف می‌تواند در ظاهر شما تغییرات اساسی به وجود بیاورد. به عنوان مثال، ممکن است هیچ‌وقت به سراغ ترکیب رنگ صورتی و قرمز نروید، اما اگر استایل کوتور برندهای مختلف را مشاهده کنید، در فصل گرم شاهد این ترکیب رنگ نیز باشید.

الهام گرفتن از این استایل‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا جسارت بیشتری در انتخاب‌های روزانه خود داشته باشید. مثلاً می‌توانید با افزودن یک اکسسوری متفاوت یا تغییر در نوع برش لباس‌های خود، ظاهری متفاوت و منحصر به فرد خلق کنید. همچنین، آزمایش با رنگ‌های جدید و نا متعارف می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهری تازه و جذاب ایجاد کنید.

استفاده از این روش‌چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم؟ نه تنها می‌تواند به بهبود استایل شخصی شما کمک کند، بلکه می‌تواند به شما احساس اعتماد به نفس بیشتری بدهد. وقتی که جرأت می‌کنید از محدوده راحتی خود خارج شوید و چیزهای جدید را امتحان کنید، نه تنها استایل شما بهبود می‌یابد، بلکه شخصیت شما نیز تقویت می‌شود. در نهایت، مد و استایل چیزی فراتر از پوشیدن لباس‌های زیبا است؛ این‌ها ابزاری برای بیان شخصیت و خلاقیت شما هستند.

برای انتخاب استایل شخصی خود با دقت خرید کنید

یکی از اقداماتی که می‌تواند به تغییر استایل شخصی شما کمک کند، دقت بیشتر در هنگام خرید است. به دنبال پالت‌های رنگی خاص باشید و لباس‌هایی با الگوهای مختلف را امتحان کنید. حتماً هنگام پرو لباس به آیتم‌هایی که در کمد دارید توجه کنید. اگر قصد خرید یک شومیز را دارید، بررسی کنید که آیا می‌توانید آن را با کت و شلوارهایی که در کمد دارید ست کنید یا خیر. همچنین، برای شروع، از خرید برندهای گران قیمت خودداری کنید تا بودجه‌تان زودتر از انتظار تمام نشود.

راهنمایی بگیرید

به‌ویژه در خریدهای اولیه، بهتر است از راهنمایی فروشندگان فروشگاه مورد نظر خود بهره بگیرید. اگر دوستی دارید که اطلاعات زیادی درباره سبک‌های مختلف لباس دارد، حتماً قبل از خرید با او مشورت کنید. البته اگر او بتواند با شما به خرید بیاید و وقت کافی داشته باشد، نتیجه بهتری نیز خواهد داشت.

انتخاب رنگ‌ های قدرتمند

رنگ‌ها یکی از عناصر اساسی در هر استایل هستند. بنابراین، برای داشتن یک استایل جذاب، باید به انتخاب رنگ‌های قدرتمند توجه کنید. پوشیدن پیراهن قرمز می‌تواند بسیار زیبا باشد، اما اگر قصد دارید آن را در محیط کاری و یک جلسه مهم بپوشید، بهتر است به سراغ رنگ‌های سبز زمردی یا سورمه‌ای بروید. انتخاب رنگ‌هایی که با روحیه شما سازگار باشند، هم احساس قدرت بیشتری به شما می‌دهد و هم اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد.

سرمایه گذاری روی آیتم‌ های کلاسیک

آیتم‌های کلاسیک یا به اصطلاح “Timeless”، از جمله سبک‌هایی هستند که دهه‌ها ماندگار می‌مانند. بنابراین، به جای خرید یک شلوار جین زاپدار، می‌توانید یک شلوار جین ساده و باکیفیت را انتخاب کنید. برش‌های کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتند و همیشه می‌توانند جزئی از کمد لباس شما باشند.

چه چیزی شما را شاد می کند؟

آیا می‌دانید چه نوع لباسی شما را خوشحال می‌کند؟ وقتی وارد فروشگاهی می‌شوید، چه چیزی اولین بار توجه شما را جلب می‌کند؟ یا چه مدل لباسی بیشتر از همه در کمد لباس‌های شما وجود دارد؟ با دنبال کردن این نشانه‌ها می‌توانید به سادگی سبک لباس مورد علاقه‌تان را پیدا کنید.

در چه مدل لباسی احساس بهتری دارید؟

حتماً شما هم در کمدتان لباس‌هایی دارید که به خوبی روی تن‌تان می‌نشینند و باعث می‌شوند حس بهتری نسبت به اندام‌تان داشته باشید. مثلاً شلوار جینی که با همه لباس‌ها به خوبی ست می‌شود یا پیراهنی که برای هر میهمانی، از رسمی تا دوستانه، مناسب است و زمانی که نمی‌توانید در مورد انتخاب لباس‌تان تصمیم بگیرید، به کمکتان می‌آید. بنابراین باید بدانید که در چه لباس‌هایی حس بهتری نسبت به خودتان دارید؛ این لباس‌ها می‌توانند یک تی‌شرت ساده، لباسی با طرح‌های گرافیکی، پیراهن اسپورت یا کفش کتانی باشند.

چه مدل لباسی را نمی پسندید؟

یکی از راه های چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم، این است که لیست لباس های که نمی پسندیم را بنویسیم. درک این موضوع نیز بسیار آسان است. به عنوان مثال، برخی افراد هیچ علاقه‌ای به پوشیدن لباس‌های رسمی یا جواهرات ندارند، در حالی که برخی دیگر از لباس‌های تنگ بیزارند و ترجیح می‌دهند لباس‌های راحت و گشاد بپوشند. این به این معنا نیست که آن نوع لباس‌ها بد هستند، بلکه به این معناست که با سلیقه و ظاهر شما هماهنگ نیستند. بنابراین، از پوشیدن مدل‌های لباسی که به آنها احساس بدی دارید، خودداری کنید، حتی اگر مد سال باشند.

روش پیدا کردن اساتیل شخصی، استایل خود را بیابید

حتما با ایریس آپفل، مادربزرگ دنیای مد، آشنا هستید. او به اکسسوری‌های بزرگ و چشمگیر علاقه‌مند است. عینک‌های گرد، النگوهای بزرگ و گردنبندهای بلند از ویژگی‌های برجسته استایل اوست. اگر به تیپ ستاره‌ها دقت کنید، متوجه می‌شوید که هر فردی استایل خاص خود را دارد. موهای دم‌اسبی آریانا گراندی یا لباس‌های چسبان با رنگ‌های خنثی کیم کارداشیان، هر کدام منحصر به فرد هستند. شما نیز باید به سبک لباس پوشیدن خود شخصیت بدهید، به گونه‌ای که دیگران با دیدن آن ویژگی، بلافاصله شما را به یاد بیاورند. این شخصیت‌سازی می‌تواند درباره یک مدل یا حتی رنگ لباس باشد. آن را انتخاب کرده و به آن وفادار بمانید.

از افراد مشهور به عنوان الگوی استایل خود الهام بگیرید

داشتن یک الگوی مناسب برای انتخاب استایل شخصی می‌تواند به شما در ایده‌پردازی و انتخاب لباس کمک کند، اما به یاد داشته باشید که باید از تقلید خودداری کنید. تقلید کردن باعث می‌شود استایل شما به جای اصالت، به یک کپی غیرخلاقانه تبدیل شود که نمی‌تواند شخصیت شما را به درستی نمایان کند. در انتخاب الگوی خود دقت کنید و فردی را برگزینید که با شما شباهت‌های ظاهری و شخصیتی داشته باشد.

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *