آموزش تیزحسی کسب و کارهای مد و فشن

تیزحسی کسب و کار مد و فشن چیست؟

تیزحسی کسب و کار مد و فشن چیست؟ خیلی از افراد در دنیا، آرزو دارند که یک روز کارآفرین شوند و کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند. حتی افرادی که کارمند هستند هم چنین رویایی را در سر خود می‌پرورانند. اما فقط تعداد کمی هستند که موفق می‌شوند در نهایت کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند. راه اندازی کسب و کار مولفه‌های خاص خودش را دارد که شما نیاز دارید به آنها تسلط داشته باشید. تا در نهایت بتوانید یک کسب و کار را راه اندازی کنید.

در حیطه‌ی مد و فشن مخصوصاً راه اندازی مزون لباس، این مورد زیاد دیده می‌شود که اغلب مدیران مزون، به خوبی کسب و کارشان را راه اندازی نمی‌کنند و بعد از گذشت شش ماه فروش خوبی ندارند و کسب و کارشان با مشکل مواجه می‌شود. مجموعه آموزشی آر اِم مُد به شما آموزش می‌دهد که چگونه کسب و کارتان را به بهترین شکل مدیریت کنید. اگر تمایل داشتید که کارشناسان ما در مورد کسب و کارتان مشاوره دهند، در اینستاگرام به ما دایرکت دهید.

تیز حسی کسب و کار مد و فشن چیست؟

هنگامی که شما هوش تجاری نداشته باشید از تیزحسی کسب و کار هم بهرمند نخواهیدشد. حتی در آینده کسب و کارتان با مشکلات متفاوتی مواجه خواهید شد. هوش تجاری موردی نیست که سریع به دست بیاید و ما آن را یاد بگیریم. هوش تجاری کم کم با تجربه کردن و مطالعه کردن مستمر بوجود می‌آید. یکی از مواردی که در هوش تجاری اهمیت زیادی دارد و مهم است که شما در همین ابتدا به آن تسلط داشته باشید. شناسایی الگوی اصلی یک کسب و کار است. هنگامی که شما به الگوی یک کسب و کار مسلط باشید به راحتی می‌توانید کسب و کار را مدیریت کنید. و هر زمان که مشکلی بوجود آمد با شناخت الگو تصمیمات اصولی می‌گیرید و دراخر مشکل رفع خواهد شد.

الگوی اصلی یک کسب و کار

  • شناسایی یک مشکل
  • ارائه راهکار
  • بازاریابی و فروش
  • ساخت فرهنگ
  • اصلاح فرآیند

یک کسب و کار با چنین الگویی راه اندازی می‌شود. ابتدا یک مشکل توسط مدیر کسب و کار شناسایی می‌شود، راهکاری برای مشکل ارائه می‌کند. راهکار را با شیوه‌های اصولی بازاریابی می‌کند. کم کم راهکار تبدیل به فرهنگ می‌شود و در نهایت این چرخه هر ماه اصلاح می‌شود. حال رسیدیم به پاسخ تیزحسی کسب و کار مد و فشن چیست؟ تیزحسی کسب و کار در زبان انگلیسی به معنی business acumen می‌باشد. لغت Acumen در انگلیسی به معنای توانایی گرفتن تصمیمات سریع و دقیق می‌باشد. بدین گونه که شما در موقعیت‌های متفاوت، با شنات و درک موقعیت، همه جوانب را بسنجد و در نتیجه قضاوت‌ها و تصمیماتی مناسبی را داشته باشید.

به زبان ساده ترین تیزحسی کسب و کار مد و فشن یعنی این که مدیر به خوبی سازمان و اهداف آن را بشناسد. خدمات و محصولاتی که به مشتریان ارائه می‌دهد را به خوبی بشناسد، توانایی آنالیز کردن مخاطبان و مشتریان را داشته باشد و در نهایت تصمیماتی را بیگرد که به نفع کسب و کار و مشتریان آن باشد.

در اصل شما به عنوان یک مدیر نیاز دارید تا تلفیقی از دانش، مهارت و توانایی را داشته باشید تا بتوانید در موقعیت‌های متفاوت تصمیماتی را بگیرید که بیشترین سود را برای کسب و کار شما داشته باشد. به عنوان مثال هنگامی که شما به تیزحسی کسب و کار  تسلط داشته باشید برای فروش یک محصول به قدری باید کسب و کارتان را بشناسید و به مهارت‌های بازاریابی و فروش تسلط کافی داشته باشید. تا بتوانید با یک تصمیمی که می‌گیرید چند سود را برای مزون لباس یا کارگاه تولیدی که دارید بدست بیاوید.

مولفه های تیزحسی کسب و کار مد و فشن

  1. دانش
  2. مهارت‌ها
  3. توانایی

این سه گزینه جزء مهم‌ترین مؤلفه‌های یادگیری تیزحسی کسب و کار می‌باشند. که هر کدام از آنها زیرمجموعه‌های متفاوتی دارد که در به روز رسانی‌های بعدی مقاله، موارد بعدی را معرفی خواهیم کرد. اگر راجع به تیزحسی کسب و کار سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخگوی شما باشند.

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *