معرفی بهترین مدل موی مردانه، روش بدست آوردن ابعاد چهره

بهترین مدل مو برای مردان به همراه معرفی کامل

بهترین مدل مو برای مردان موضوعی است که هر مردی را به فکر می‌اندازد؛ اما پیدا کردن این نوع مدل موی متحول کننده یک موضوع شانسی نیست، اگر تابه‌حال مدل مویی را دیده باشید که برای شخصی دیگری زیبا به نظر می‌رسد و از آرایشگرتان خواسته باشید که همان مدل را برای شما انجام دهد. این را متوجه خواهید شد که برای شما وحشتناک به نظر می‌رسد.

مدل موی مردانه مختلف برای فرم‌های مختلف صورت مناسب‌ است؛ اما چگونه شکل صورت خود و درنتیجه مدل موی که برای شما بهترین است را پیدا کنید؟ این آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. در این مقاله توضیحات کاملی را دراین‌باره به شما خواهیم داد.

چگونه فرم صورت خود را اندازه گیری کنیم؟

 • از پیشانی خود شروع کنید، آن را در پهن‌ترین نقطه اندازه بگیرید. آن عدد را بنویسید
 • سپس، پهن‌ترین طول را روی استخوان گونه اندازه بگیرید، بازهم بنویسید
 • با حرکت به سمت پایین به سمت فک، خط فک خود را در پهن‌ترین نقطه اندازه‌گیری کنید. درست حدس زدید: یادداشت کنید
 • در مرحله بعد، طول صورت خود را با قرار دادن متر اندازه‌گیری در بالای پیشانی در خط مو و اندازه‌گیری آن تا پایین چانه، آن را بنویسید
 • صرف‌نظر از اعداد و ارقام، صورت شما دریکی از پنج دسته زیر است. بامطالعه ادامه مقاله مجله آر اِم مُد متوجه خواهید شد که شکل صورت شما چه شکلی است؟

معرفی فرم های صورت مردانه

 • اگر طول و عرض صورت شما یکسان است، پس شما یک صورت گرد دارید.
 • اگر طول صورت شما بیشتر از عرض باشد، فرم صورت شما بیضی شکل است.
 • اگر طول صورت شما بیشتر از 1.5 متر از عرض باشد، فرم صورت شما کشیده است.
 • اگر طول و عرض صورت شما یکسان است، اما فک پهن دارید، به این معنی است که صورت شما مربع است.
 • در صورتی که گونه‌ها کشیده باشد، آنگاه شما دارای شکل صورت الماسی هستید.
 • درنهایت، اگر فک پهن‌تری از پیشانی‌دارید و صورت نوک‌تیز دارید، حالت صورت مثلثی دارید.

5 شکل صورت رایج مردان

بهترین مدل مو با شناخت ابعاد چهره

اکثر چهره‌ها را به چند شکل تقسیم می‌کنند: بیضی، مربع، مستطیل، گرد و الماس، در اینجا ویژگی‌های هر یک شرح داده‌شده است.

بهترین مدل مو برای مردان با شکل صورت بیضی

طول صورت بیشتر از عرض استخوان گونه و پیشانی از خط فک پهن‌تر است. زاویه فک به‌جای تیز بودن، گرد است. یک تخم‌مرغ وارونه را تصور کنید.

شکل صورت مربعی

زاویه فک تیز است تا گرد. این کلاسیک‌ترین شکل صورت مردانه است.

شکل صورت مستطیل

شکل مستطیل مانند یک ترکیب بیضی/مربع است. طول صورت شما بلند است (مثل بیضی)، اما پیشانی، استخوان گونه و خط فک شما ازنظر اندازه مشابه هستند (مثل مربع).

شکل صورت گرد

اگر استخوان گونه و طول صورت شما اندازه‌ای مشابه دارند، احتمالاً صورت شما گرد است. اندازه‌گیری استخوان گونه نیز بزرگ‌تر از اندازه‌گیری پیشانی و خط فک است که تقریباً یکسان است.

بهترین مدل مو برای مردان با شکل صورت الماسی

صورت بلند با گونه‌های پهن و خط فک کوچک. چانه نوک‌تیز است.

نحوه انتخاب مدل مو به همراه توضیحات شکل های چهره

آموزش انتخاب بهترین مدل موی مردانه

 • مدل مویی را انتخاب کنید که صورت شما بیضی به نظر برسد، صرف‌نظر از فرم خاص صورت شما، مدل مویی را انتخاب کنید که سر شمارا شبیه بیضی کند. شکل بیضی، به‌نوعی شکل ایده آل سر است، زیرا متقارن و متناسب است؛ بنابراین، برای مثال، اگر سر شما گرد تر است، بهتر است مدل مویی را انتخاب کنید که صورتتان را بلندتر نشان دهد تا چهره‌ای بیضی‌شکل داشته باشید.
 • ریش شما همچنین می‌تواند به‌صورت شما طول یا عرض اضافه کند، بنابراین هنگام انتخاب مدل مو باید به آن توجه کنید. به‌عنوان‌مثال اگر صورت مستطیلی بلندی دارید، کوتاه کردن مو به‌علاوه ریش‌بلند سرتان را بلندتر نشان می‌دهد.

بهترین مدل مو برای مردان با چهره بیضی‌شکل

اگر شما پسری هستید که صورت بیضی‌شکلی دارید، با خیال راحت مدل‌های مختلف مو را امتحان کنید. چهره بیضی‌شکل طیف گسترده‌ای از استایل ها را امکان‌پذیر می‌کند و می‌توانید بهترین مدل مو را داشته باشید.

مستطیل

در بیشتر موارد، اندازه‌های خط فک، گونه‌ها و پیشانی بسیار شبیه به هم خواهند بود. اگر اندازه‌های شما با این اندازه مطابقت دارد، به‌احتمال‌زیاد صورت مستطیلی دارید.

مربع

وقتی صحبت از طول و عرض به میان می‌آید، صورت‌های مربع شکل تقریباً برابر هستند. اندازه گونه و طول با یک یا دو سانت تفاوت مشابه خواهد بود. همچنین، اندازه‌گیری‌های دیگر همگی مشابه خواهند بود و لبه‌های صورت شما تقریباً مستقیم به سمت بالا و پایین خواهند بود. و شما متوجه گوشه‌های تیز به‌جای لبه‌های گرد در فک خواهید شد.

گرد

تفاوت صورت گرد و مربع در این است که صورت گرد دارای پیشانی کوچک‌تر با خط فک گرد کوچک است. در صورت گرد پیشانی کوچک‌تر از اندازه گونه خواهد بود و هیچ خط تیز فک وجود نخواهد داشت بلکه انحنای ملایمی دارد.

الماس

اگر صورت شما در ناحیه گونه‌ها با چانه‌ای باریک و پیشانی نازک‌تر باشد، به‌احتمال‌زیاد چهره‌ای الماسی شکل دارید.

چه مدل موی بهم میاد

آموزش پیدا کردن بهترین مدل مو برای چهره شما

بهترین مدل مو برای مردان مدلی است که بافرم صورت شما مطابقت داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه اطمینان کاملی از بهترین مدل موی خود داشته باشید. با آرایشگر خود دراین‌باره صحبت کنید تا او کمکتان کند مدل موی مخصوص خود را پیدا کنید.

چگونه مدل موی مناسب صورتم را پیدا کنم؟

اولین قدم این است که مشخص کنید چهره شما چه شکلی است؟ با توجه به توضیحاتی که داده شد می‌توانید چهره خود را اندازه‌گیری کنید تا به نتیجه نهایی بهترین مدل مو برای مردان برسید.

بهترین مدل مو خاص مردانه

اگر صورتی بیضی شکل دارید بهتان تبریک می‌گوییم، مدل صورت بیضی بهترین مدل برای انتخاب حالت‌های متفاوت مو بر روی آن است؛ و به‌راحتی می‌توانید مدل‌های مختلف را امتحان کنید و بررسی کنید با کدام‌یک از مدل‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. در صورت‌های بیضی موهای کنار و وسط سر باعث می‌شود صورت شما بلندتر به نظر برسد. همچنین می‌توانید مدل‌هایی ک طول کوتاه یا متوسط دارند را امتحان کنید همین‌طور اگر به داشتن ریش علاقه‌مند هستید، با هر نوع مدل مویی که انتخاب کنید می‌توانید ریش‌هایتان را بر اساس مدل دلخواه اصلاح کنید.

نحوه مراقبت از کم پشت شدن مو

 • مراجعه کردن به پزشک متخصص

اگر در طول روز موهای تا 100 تار مو ریزش دارند طبیعی است اما اگر تعداد آن بیشتر است حتماً به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا دلیل ریزش موهایتان را بررسی کنید. همچنین به تغذیه خود دقت داشته باشید که چه نوع مواد غذایی را مصرف می‌کنید. گاهی اوقات کم یا زیاد مصرف کردن یک نوع ماده غذایی باعث می‌شود ویتامین موردنظر برای رشد مو در بدن کم شود و ریشه‌های مو به‌ندرت ضعیف شوند.

 • مصرف پروتئین

سعی کنید در طول هفته از پروتئین استفاده کنید پروتئین های مانند گوشت و ماهی برای رشد مو بی‌نهایت تاثیر گذار است. علت کم پشت شدن مو در نوجوانی می‌تواند مصرف کم پروتئین باشد.

 • از مدل های مناسب استفاده کنید

علت کم پشت شدن مو مردان این است که فشار زیادی به موهای خود می‌آورند. اگر عادت دارید موهای خود را باکش ببندید با به‌اصطلاح دم‌اسبی کنید، از این به بعد این کار را انجام ندهید زیرا فشاری که کش ها به موی شما وارد می‌کند باعث می‌شود فولیکول‌های شما از بین رود و درنتیجه باکم پشت شدن موها مواجه خواهید شد

 • رابطه مستقیم استرس با ریزش مو

یکی از دلایلی که باعث می شود دچار ریزش مو شوید استرس و اعصاب نا آرام است. اگر استرس های کنترل نشده دارید حتما به پزشک مراجعه کنید و درمان را شروع کنید چرا که هر چقدر استرس داشته باشید به کم مو شدن نزدیک می شوید. هنگامی که دچار استرس باشید هورمون هایی مانند کورتیزول در بدن ترشح نمی شود و به مراتب مو ها ریزش پیدا می کنند.

سعی کنید حتماً مهارت های کنترل استرس و نگرانی را یاد بگیرید تا بدانید به طور اصولی چگونه با استرس ها رفتار کنید. همچنین استرس نه فقط ریزش مو بلکه به مابقی ناحیه های بدن نیز آسیب می رساند که در طولانی مدت اصلاً نتیجه ی خوبی به همراه نخواهد داشت.

 • کف سر را ماساژ دهید

یکی از مواردی که باعث می‌ شود از مو های خود مراقبت کنید ماساژ کف سر هست. هنگامی که موها را می شویید با با نوک انگشتان خود شروع کنید به ماساژ دادن کف سر، این کار را به آرامی در چند دقیقه انجام دهید. این حرکت جریان خون را در سر تحریک می کند تا خون به نقاط مختلف سر جریان پیدا کند. همچنین می توانید از یک ماساژور دستی هم استفاده کنید.

 • غذاهای مقوی مصرف کنید

رژیم غذایی در مراقبت کردن از مو ها و جلوگیری از ریزش آن ها تاثیر زیادی دارد. مواد معدنی، ویتامین ها برای سلامت موی شما بی نهایت اثر گذار هستند و در برنامه غذایی خود قرار دهید که هر هفته آن ها را به صورت منظم مصرف کنید. اما دقت داشته باشید که زیاده روی نکنید.

 

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *